Na dertig jaar met talloze ritten tussen Amsterdam en Brussel leek de komst van de nieuwe trek-duwtrein in rood-gele kleuren het einde te betekenen voor de blauwe Benelux Hondekoppen.
NS had oorspronkelijk acht van deze Hondekoppen, de NMBS vier en die Belgische treinstellen konden Nederland toch maar moeilijk verlaten en was het een uitdaging de internationale treindienst soepel te laten verlopen. Oud materieel werd steeds gevoeliger voor storingen, maar gelukkig bracht de invoering van de nieuwe rood-gele trek-duwstammen verbetering in het internationale vervoer. NMBS-E-locs van de reeks 25.5 kregen een nieuwe rol in de goederendienst en zouden weer met grensoverschrijdende treinen Nederland bezoeken. De Belgische rijtuigen vonden emplooi in binnen- en buitenlandse diensten en NS zette Plan W1-rijtuigen in eigen land in.
De rol in de Beneluxdienst is zo goed als uitgespeeld. De treinstellen 1208, 1203, 1204, 1202 en 220.904 staan op reserve, maar officieel al buiten dienst bij de Lijnwerkplaats Amsterdam; 18 april 1987. Hans Elzinga
De vier NMBS-Hondekoppen zouden worden teruggeleverd aan de Belgen. Voor de Benelux-Hondekoppen leek het dus over en uit te zijn… maar dat liep anders. Door vertragingen in de levering van ICM-2 en ICR-4 kon het Benelux-materieel geheel onverwachts toch weer zijn weg vinden!
Wil je meer lezen over de binnenlandse Benelux? Bestel dan nu RailMagazine 431 in onze webshop of in de winkel!